24 medale

24 medale

Na odbywającym się w niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. w Grodzisku Mazowieckim Pucharze Mazowsza w Karate-do zawodniczki i zawodnicy Warszawskiego Centrum Karate zdobyli aż 24 medale! W imprezie, zorganizowanej przez shihana Macieja Walo 5. dan wzięło udział przeszło 90 sportowców z ośmiu klubów – od dzieci po dorosłych. Sędzią głównym był hanshi Tomasz Piotrkowicz 8. dan karate, a w sędziowaniu młodzieży pomagali też zaawansowani seniorzy: trenerzy klubowi oraz utytułowani zawodnicy.

Poza walkami karate (kumite) oraz formami (kata) rozegrano walki miękkimi mieczami dla maluchów i dzieci młodszych w konwencji chanbara (kodachi), konkurencje kata kobudo (formy tradycyjną bronią z Okinawy) oraz mini turniej MMA – submission wrestling (walkę zapaśniczą na macie do poddania).

Najlepszym zawodnikiem Pucharu Mazowsza został nasz trener sensei Michał Piotrkowicz (trzy złote medale), najlepszą zawodniczką Magdalena Bielak (dwa złote medale, jeden srebrny) z Grodziskiego Klubu Karate „Tora” – organizatora Pucharu.

plakat Pucharu Mazowsza 2016

A oto wyniki, a poniżej galeria zdjęć z tej udanej imprezy:

Kodachi maluchy:

  1. Paweł Mazurowski
  2. Martyna Jurczak WCK
  3. Krystian Firgolski, Grzegorz Krakus WCK, Szymon Mazurek, Mieszko Kanclerski WCK

Kumite dzieci młodsze – chłopcy:

  1. Kacper Kalbarczyk WCK
  2. Jakub Firgolski
  3. Antoni Rajzyngier, Maciej Brzeziński

Kumite dzieci młodsze – dziewczęta:

  1. Ewa Sokołowska WCK
  2. Nela Pilch WCK
  3. Maja Oleksowicz WCK

Kodachi dzieci młodsze:

  1. Angelika Trębińska
  2. Antoni Rajzyngier
  3. Bartosz Sałaciński, Jan Balukiewicz, Julia Mazurowska, Nela Pilch WCK, Jakub Firgolski

Kata dzieci młodsze – dziewczęta:

  1. Angelika Trębińska
  2. Malina Skoczek
  3. Antonina Siejca

Kata dzieci młodsze – chłopcy:

  1. Antoni Rajzyngier
  2. Piotr Sadowski
  3. Maciej Brzeziński, Bartosz Sałaciński

Kumite dzieci starsze – chłopcy:

  1. Jan Kwiatkowski WCK
  2. Daniel Rutkowski WCK
  3. Krzysztof Krakus WCK, Filip Kieszkiewicz WCK

Kumite dzieci starsze – dziewczęta:

  1. Natalia Kośmicka
  2. Julia Giergiela
  3. Magdalena Kotwica

Kata dzieci starsze – chłopcy:

  1. Cezary Mazurek
  2. Karol Korzeniowski
  3. Igor Kuszewski

Kata dzieci starsze – dziewczęta:

  1. Agata Koss
  2. Marcelina Szyszko
  3. Julia Giergiela

Kumite młodzików – chłopcy:

  1. Adam Kulik
  2. Piotr Szafrański WCK
  3. Kacper Rozwałka

Kumite młodzików – dziewczęta:

  1. Magdalena Bielak
  2. Justyna Korzeniowska

Kata młodzików:

  1. Magdalena Bielak
  2. Kacper Rozwałka
  3. Justyna Korzeniowska

Kata kobudo młodzików:

  1. Cezary Mazurek
  2. Magdalena Bielak
  3. Agata Koss

Kumite seniorów waga lekka:

  1. Michał Piotrkowicz WCK
  2. Michał Polak WCK
  3. Jeremi Zglinicki WCK (jujitsu)

Kumite seniorów waga ciężka:

  1. Paweł Kubicki WCK
  2. Karol Bugała WCK
  3. Adam Mrozek WCK (jujitsu), Przemysław Krajewski WCK (jujitsu)

Kumite seniorek:

  1. Natalia Raczyńska
  2. Dorota Królak

Kata seniorów i seniorek:

  1. Michał Piotrkowicz WCK
  2. Dorota Królak
  3. Karol Bugała WCK

Kata kobudo seniorów i seniorek:

  1. Michał Piotrkowicz WCK
  2. Robert Brzeziński
  3. Waldemar Mazurek, Olga Paluchowska WCK (kobudo)

Kumite jujitsu MMA (submission wrestling)

  1. Wojciech Barczak WCK (jujitsu)
  2. Adam Mrozek WCK (jujitsu)
  3. Przemysław Krajewski WCK (jujitsu)

Maksymalne powiększenie zdjęć po podwójnym kliknięciu.