karate dla dzieci

Dzieci są najważniejszą częścią społeczeństwa, rodziny i … naszego Klubu!
To jego przyszłość!

Którą grupę wybrać dla dziecka?

Zajęcia w grupach „karate dla dzieci” przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-8 lat. Poniżej znajdziecie Państwo więcej informacji o ich programie oraz szczegóły wszystkich pięciu naszych lokalizacji. Rodziców chcący ćwiczyć razem z dziećmi zapraszamy do udziału w treningach grup karate dla młodzieży i dorosłych. Dołączyć do tych grup mogą również dzieci uczęszczające do III-IV klasy bądź młodsze, ale ze stażem w grupie dziecięcej i pomarańczowym pasem w karate.

trening karate dla dzieci mokotów

Trening karate dla dzieci, nakręcony przez TVP1 na świeżym powietrzu z mistrzem świata, sensei Michałem Piotrkowiczem – Mokotów wrzesień 2011.

 

Charakterystyka grup karate dla dzieci

Sport olimpijski

Karate jest nowym sportem olimpijskim. Po raz pierwszy zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Kto wie, może któryś z naszych małych adeptów karate będzie w przyszłości reprezentował Polskę na kolejnej olimpiadzie? Wymaga to opanowania dobrych podstaw w uprawianej dyscyplinie sportowej – to możemy zagwarantować i wytrwałości w uprawianiu tej dyscypliny – tu liczymy na samych zawodników oraz ich rodziców i przyjaciół.

Jak przebiegają treningi?

Uczymy dzieci skutecznej walki wręcz, która wszechstronnie rozwija ciało i psychikę. Od początku stosujemy specjalne napięstniki i kaski, chroniące twarz. Dzięki temu nauka realnej samoobrony jest w pełni bezpieczna. Treningi, oprócz karate składają się też z dużej ilości ćwiczeń ogólnorozwojowych, japońskiej gimnastyki taiso oraz bardzo dynamicznej i atrakcyjnej walki miękką bronią „chanbara”.

Rozwój fizyczny

Ćwiczenia gimnastyczne i trening technik karate dotyczą w równej mierze obu stron ciała, co wspiera ogólny harmonijny rozwój, koryguje wady postawy i asymetryczność budowy ciała. Prawidłowy trening karate pod okiem wykwalifikowanego instruktora rozwija wszystkie cechy motoryczne: siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość, a szczególnie poprawia koordynację ruchową – tak potrzebną najmłodszym.

Rozwój emocjonalny

Wielkim atutem treningu karate jest nauka skupienia, opanowania, koncentracji uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Zwycięskie wychodzenie z różnych prób (np. egzaminów), systematyczna praca nad samym sobą i wyciąganie wniosków z drobnych niepowodzeń, stanowią ogromną wartość oraz bodziec do rozwoju wewnętrznego.

Rozwój społeczny

Ćwiczący zaczyna dostrzegać swoje mocne strony, zyskuje wyższą samoocenę i wzmacnia swoją wiarę w sukces. Trening pozwala na odreagowanie napięć życia codziennego, daje uspokojenie, zadowolenie i pozbawia młodych ludzi agresji. Zdając egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe, biorąc udział w zgrupowaniach, seminariach czy zawodach karate, młody adept tej dyscypliny obserwuje swój rozwój na tle innych. Trening w grupie uczy poprawnych zachowań społecznych, pozwala znaleźć nowych przyjaciół, nowe wzory do naśladowania.

Obserwacja progresji rozwoju dziecka, jego postępów w walce z trudnościami (np. niskiej sprawności ogólnej czy samooceny) daje wielką satysfakcję rodzicom i trenerom.

Kadra trenerska

Program zajęć opracował mgr Tomasz Piotrkowicz, HANSHI 8. dan karate, jeden z prekursorów karate w Polsce, autor wielu książek o samoobronie i japońskich sztukach walki. Mistrz nie tylko firmuje swoją osobą nasz Klub, ale i prowadzi osobiście większość zajęć w ciągu roku. Dzięki temu zarówno początkujące dzieci, jak i zaawansowani zawodnicy mogą osobiście ćwiczyć pod kierunkiem posiadacza jednego z najwyższych w Europie stopni mistrzowskich, prekursora karate w Polsce.  Zajęcia prowadzą wraz z nim wykwalifikowani instruktorzy będący jednocześnie wychowankami mistrza.

pokaz karate dzieci Praga

Pokaz karate i turniej walki miękką bronią dla dzieci
Tesco – Centrum Handlowe Gocław wrzesień 2012.

W Centrum ćwiczą dzieci i ich rodzice. Wychowaliśmy wielu mistrzów karate, którzy odnieśli sukcesy w życiu osobistym i zawodowym i są obecnie znanymi aktorami, naukowcami, prawnikami czy politykami. Albo po prostu zwykłymi, pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. To największy sukces Warszawskiego Centrum Karate!

 

gdzie i kiedy?

mini schnauzer checks

Karate dla dzieci
MOKOTÓW

Terminy
WTORKI i CZWARTKI
17.00 – 18.00

Lokalizacja
 Szkoła Podstawowa Nr 157
ul. Kazimierzowska 16
róg Wiktorskiej
blisko stacji metra „Racławicka”

german shepherd checks

Karate dla dzieci
PRAGA POŁUDNIE
SASKA KĘPA

Terminy
WTORKI i CZWARTKI
17.30 – 18.30

Lokalizacja
Zespół Szkół Nr 84
ul. Zwycięzców 44
róg Międzynarodowej
przy Trasie Łazienkowskiej

german shepherd checks

Karate dla dzieci
URSYNÓW

Terminy
PONIEDZIAŁKI i ŚRODY
17.15 – 18.15

Lokalizacja
Gimnazjum Nr 92
ul. Koncertowa 4
treningi na forum
wejście za budynkiem Bartoka 8
blisko stacji metra „Ursynów”

pug checks

Karate dla dzieci
ŻOLIBORZ

Terminy
PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI
17.15 – 18.15

Lokalizacja
Szkoła Podstawowa Nr 65
ul. Mścisławska 1
skrzyż. Potockiej i Mickiewicza
blisko stacji metra „Plac Wilsona”

 

 wojownicze żółwie ninja nauka karate dzieci

Pokazy i zajęcia dla dzieci w ramach promocji filmu „Wojownicze żółwie ninja”
Centrum handlowe Arkadia w Warszawie, 2014 r.