karate dla dzieci

Karate dla dzieci Warszawa 25 lat Warszawskiego Centrum Karate 
Zajęcia nauki karate dla dzieci 4-8 lat  prowadzone są w SPECJALNYCH GRUPACH DLA DZIECI, nazwanych SPECJALNA GRUPA KARATE DZIECI.

Dzieci w wieku szkolnym od III-IV klasy bądź młodsze, ale ze stażem w grupie dziecięcej i pomarańczowym pasem w karate mogą  ćwiczyć w grupach KARATE, które przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych. W tych grupach ćwiczą też dzieci ze swoimi rodzicami.

W Centrum ćwiczą dzieci i ich rodzice. Wychowaliśmy wielu mistrzów karate, którzy odnieśli sukcesy w życiu osobistym i zawodowym i są obecnie znanymi aktorami, naukowcami, prawnikami czy politykami. Albo po prostu zwykłymi, pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. To największy sukces Warszawskiego Centrum Karate!

 

Oto SPECJALNE GRUPY KARATE DZIECI – zapisy bezpośrednio na treningach od 9. września 2015:

MOKOTÓW

WTORKI 17.00-18.00 CZWARTKI 17.00 – 18.00

 Szkoła Podstawowa 157 – Kazimierzowska 16 – róg Wiktorskiej, blisko stacji metro „Racławicka”


Wyświetl większą mapę

PRAGA-POŁUDNIE – Saska – Kępa

WTORKI, CZWARTKI 17.00 – 18.00

Szkoła Podst. 168 (i Gimnazjum) Zwycięzców 44 – róg Międzynarodowej – przy Trasie Łazienkowskiej


Wyświetl większą mapę

URSYNÓW

PONIEDZIAŁKI, ŚRODY 17.15 – 18.15

92. Gimnazjum przy ul. Koncertowej 4 – treningi na forum,

wejście do szatni od strony stacji metra „Ursynów”, a nie od basenu, po wejściu w lewo po schodach na forum

Wyświetl większą mapę

ŻOLIBORZ

PONIEDZIAŁKI, PIĄTKI 17.15 – 18.15

Szkoła Podst. 65 – Mścisławska 1, skrzyżowanie Potockiej i Mickiewicza, niedaleko stacji metra „Plac Wilsona”

mała sala – po wejściu do szkoły na dół


Wyświetl większą mapę

WOLA 

ŚRODY, PIĄTKI 17.15 – 18.15

Sala w Zespole Szkół Nr 32 (Liceum) przy ul. Ożarowskiej 71, równoległej do ul. Obozowej

 

 

Dzieci są najważniejszą częścią społeczeństwa, rodziny i … naszego Klubu! To jego przyszłość!

Stąd nauka karate dla dzieci musi być prowadzona w sposób metodyczny, systematyczny, ale i atrakcyjny dla maluchów.  Program opracował jeden z prekursorów karate w Polsce, autor wielu książek o samoobronie i japońskich sztukach walki mgr Tomasz Piotrkowicz 8. dan karate. Prowadzi on osobiście większość zajęć w Centrum w ciągu roku. Zarówno początkujące dzieci, jak i zaawansowani zawodnicy i instruktorzy karate oraz innych sztuk walki mogą osobiście ćwiczyć pod kierunkiem posiadacza jednego z najwyższych w Polsce i Europie stopni mistrzowskich. Hanshi Tomasz Piotrkowicz, w odróżnieniu od wielu mistrzów sportu, tańca czy różnych dziedzin sztuki nie tylko firmuje swoją osobą tę Szkołę, ale i prowadzi w niej zajęcia ze wszystkimi grupami, a asystują mu wykwalifikowani instruktorzy, wychowankowie mistrza. Stąd wynika polityka ograniczonej ilości grup, a nie za wszelką cenę rozbudowy nowych sekcji – obniżającej jakość usług, ale za to generującej (na krótką metę) wyższy zysk.

wojownicze żółwie ninja nauka karate dzieci

Pokazy i zajęcia dla dzieci organizowane przez naszych instruktorów w ramach promocji filmu „Wojownicze żółwie ninja” – Centrum handlowe Arkadia w Warszawie, 2014 r.

Uczymy dzieci skutecznej walki wręcz, która wszechstronnie rozwija ciało i psychikę.  Od początku stosujemy specjalne napięstniki i kaski, chroniące twarz – jest to nauka realnej samoobrony przy pełnym bezpieczeństwie zajęć. Wszystkie ćwiczenia gimnastyczne i techniki karate dotyczą w równej mierze obu stron ciała, co umożliwia harmonijny rozwój, koryguje wady postawy i asymetryczność budowy ciała. Prawidłowy trening karate pod okiem wykwalifikowanego instruktora rozwija wszystkie cechy motoryczne: siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość, a szczególnie poprawia w każdym wieku koordynację ruchową. Specjalny program szkoleniowy mistrza Piotrkowicza stwarza możliwość trenowania z dzieckiem na jednej sali w tym samym czasie (grupy karate) lub zapisania dziecka na samodzielne zajęcia (specjalne grupy dla dzieci 5- 9 lat, warunkowo nawet 4 lata). Treningi rozszerzone są o japońską gimnastykę taiso, bardzo dynamiczne i atrakcyjne walki miękką bronią chanbara i dużo ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Trening zorientowany jest na skuteczną samoobronę. W celu zapewnienia bezpieczeństwa ćwiczących i ograniczenia do minimum groźby kontuzji wszystkie walki prowadzone są w specjalnych ochraniaczach, w kaskach chroniących twarz przed urazami i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

pokaz karate dzieci Praga

Pokaz karate i turniej walki miękką bronią dla dzieci w Tesco – Centrum Handlowe Gocław wrzesień 2012.

Wielkim atutem treningu karate jest nauka skupienia, koncentracji uwagi oraz umiejętność pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu.  Zwycięskie wychodzenie z różnych prób, egzaminów przez systematyczną pracę nad sobą samym, wyciąganie wniosków z drobnych niepowodzeń i przerabianie ich po pewnym czasie w sukcesy… Mądrość życiowa to też element właściwego treningu karate.  Zdając egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe, biorąc udział w zgrupowaniach, seminariach, zawodach karate młody adept tej dyscypliny obserwuje swój rozwój na tle innych. Zaczyna dostrzegać swoje wymierne wartości, podnosi samoocenę i wzmacnia swoją wiarę w sukces. Odreagowanie napięć życia codziennego daje  uspokojenie, zadowolenie i pozbawia młodych ludzi agresji. Trening w grupie uczy zachowań społecznych, pozwala znaleźć nowych przyjaciół, nowe wzory do naśladowania.

Obserwacja progresji, rozwoju dziecka, jego postępów i naprawy jego niedoskonałości (np. wad postawy czy braku sprawności ogólnej) daje wielką satysfakcję rodzicom i trenerom.

 

trening karate dzieci mokotów

Trening karate dla dzieci, nakręcony przez TVP1 na świeżym powietrzu z mistrzem świata, sensei Michałem Piotrkowiczem – Mokotów wrzesień 2011.

Karate dla dzieci Warszawa