Zapisy w ciągu roku szkolnego bezpośrednio na treningach u prowadzącego zajęcia trenera!

 

cztery sekcje na terenie Warszawy

Zajęcia karate odbywają się w różnych dzielnicach Warszawy. Treningi w ramach specjalnych grup karate dla dzieci oraz regularnych grup karate odbywają się w każdej z naszych lokalizacji. Grupa dla zaawansowanych spotyka się dwa razy w tygodniu: we wtorki na Saskiej Kępie i w czwartki na Mokotowie, a na Ursynowie w środy odbywają się zajęcia kobudo (nauka walki tradycyjną bronią japońską). Dokładniejsze opisy grup znajdują się poniżej harmonogramu treningów. Regularne zajęcia prowadzimy od drugiego tygodnia września  do przedostatniegotygodnia czerwca. Podczas wakacji trenujemy w mniejszym zakresie w lipcu, a w sierpniu odbywa się Letnia Akademia Karate. W trakcie ferii zimowych ogranizujemy w górach obóz sportowo-rekreacyjny (sztuki walki i narty). Ważnym elementem treningu w Klubie są również turnieje, seminaria i egzaminy na stopnie uczniowskie kyu i mistrzowskie dan. Osoby dla których udział w zajęciach grupowych jest utrudniony lub chcące trenować intensywniej zapraszamy na zajęcia indywidualne.

wojownicze żółwie ninja nauka karate dzieci

Pokazy i zajęcia dla dzieci w ramach promocji filmu „Wojownicze żółwie ninja”
Centrum Handlowe Arkadia w Warszawie, 2014 r.

Lokalizacje i terminy zajęć

SEKCJA KARATE MOKOTÓW


Szkoła Podstawowa Nr 157 – ul. Kazimierzowska 16 – róg Wiktorskiej – niedaleko
stacji metro „Racławicka”

 • GRUPA KARATE DLA DZIECI (4 – 8 lat) wtorki, czwartki  17.00 – 18.00,
 • GRUPA KARATE  wtorki, czwartki 18.00 – 19.00,
 • GRUPA ZAAWANSOWANA (kata) czwartki 19.00 – 20.00.

SEKCJA KARATE SASKA – KĘPA


Zespół Szkół Nr 84 – ul. Zwycięzców 44 – róg Międzynarodowej – blisko Trasy Łazienkowskiej. Niekiedy we wtorki na hali sportowej zamiast na sali gimn.

 • GRUPA KARATE DLA DZIECI(4 – 8 lat) wtorki, czwartki  17.15 -18.15
 • GRUPA KARATE wtorki 18.15 – 19.30, czwartki 18.15 – 19.15.

SEKCJA KARATE URSYNÓW


Dawne Gimnazjum Nr 92 – ul. Koncertowa 4 – szkoła obok stacji metro „Ursynów”, wejście od strony budynku przy Beli Bartoka 8, z przeciwnej strony niż wejście na basen

 • GRUPA KARATE DLA DZIECI( 4 – 8 lat)  poniedziałki, środy godz. 17.15 – 18.15,
 • GRUPA KARATE poniedziałki 18.15 – 19.30, środy 18.15 – 19.15,
 • GRUPA ZAAWANSOWANA (kumite) środy 19.15 – 20.15,
 • GRUPA KOBUDO poniedziałki 21.00 – 22.00.

SEKCJA KARATE ŻOLIBORZ


Szkoła Podstawowa Nr 65 – ul. Mścisławska 1 – przy skrzyżowaniu Potockiej i Mickiewicza, niedaleko stacji metro „Plac Wilsona”

 • GRUPA KARATE DLA DZIECI(4 – 8 lat) środy, piątki  godz. 17.15 – 18.15,
 • GRUPA KARATE  środy, piątki  godz. 18.15 – 19.15.

 

Karate dzieci warszawa, grupy karate dla dzieci i dorosłych. 
Wspólny trening mistrzów Michała i Jakuba Piotrkowiczów. Świątynia w Machida, Japonia 2008 r.

rodzaje grup karate

GRUPY KARATE DZIECI – są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat. Program zawiera specjalne ćwiczenia ogólno-rozwojowe, podstawowe techniki karate, naukę walki miękką bronią oraz elementy języka japońskiego. Dzięki temu połączeniu dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale też uczą skupienia i koncentracji. W tej grupie możliwa jest także opcja treningów raz w tygodniu. Dzieci siedmio- i ośmioletnie, posiadające pomarańczowy pas lub zapisujące się na zajęcia razem z rodzicami, mogą przejść do regularnej grupy karate. Po więcej szczegółów odsyłamy do strony poświęconej karate dla dzieci.
GRUPY KARATE – ćwiczą w nich dzieci od dziesiątego roku życia, młodzież i dorośli. Także początkujące rodziny, które zapisały się do Klubu (korzystając ze specjalnej zniżki). Uczestniczący to początkująca młodzież i dorośli, ale głównie tzw. „kolorowe pasy”, a przerabiany program obejmuje wymagania techniczne na niższe i średnie stopnie uczniowskie w karate. Duży nacisk w tej grupie kładzie się na zajęcia z zakresu samoobrony, naukę poruszania się w walce, opanowanie podstaw karate oraz szkoleniowych kata. Dzieci poniżej dziesiątego roku życia mogą brać udział w zajęciach po odbyciu stażu w grupie dziecięcej i zdobyciu pasa pomarańczowego (8. kyu) bądź po zgłoszeniu się na zajęcia razem z rodzicami (wiek co najmniej 7-8 lat). Dla rodziców, chcących ćwiczyć wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy zniżkę rodzinną, w ramach której trzecia i czwarta osoba z rodziny są zwolnione z opłat treningowych.
GRUPA ZAAWANSOWANA – składa się z osób posiadających brązowe i czarne pasy karate (warunkowo mogą być dopuszczeni posiadacze niebieskich pasów). To ona stanowi elitę techniczną Centrum. Na dołączenie do niej zgodę musi wyrazić osobiście hanshi Tomasz Piotrkowicz 8. dan karate. W czwartki na Mokotowie pod jego okiem zaawansowani karateka ćwiczą technikę, a przede wszystkim kata i bunkai. W środy na Ursynowie z zaawansowanymi prowadzi treningi mistrz świata shihan Michał Piotrkowicz 5. dan karate, ucząc kombinacji walki prowadzących do zwycięstwa w kumite, a  w szczególności w walce sportowej. Sparingi są prowadzone z zaawansowanymi zawodnikami jujitsu MMA. Karate w 2020 r. na Olimpiadzie w Tokio stanie się sportem olimpijskim – dzisiejsi uczniowie karate mają szansę w przyszłości reprezentować Polskę na kolejnych olimpiadach.

Doskonałym uzupełnieniem treningów karate są zajęcia indywidualne oraz praktyka kobudo.
W Klubie jest możliwość trenowania nawet codziennie w równoległych grupach (w różnych dzielnicach Warszawy). Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Więcej informacji znajduje się w dziale oferta.