Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE

Mistrzowie Polski

mistrzostwa karate tradycyjne shotokan

W sobotę, 13 października 2012 na hali OSiR Redutowa rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Fudokan. Zawody poprzedziło seminarium z twórcą stylu, soke Ilija Jorga 10. dan z Serbii.
Reprezentanci Warszawskiego Centrum Karate odnieśli duży sukces w tych zawodach!
Michał Piotrkowicz 4. dan zwyciężył w walkach seniorów – jest mistrzem Polski w kumite, a w kata wywalczył srebrny medal.
Po raz pierwszy w zawodach Fudokanu rozegrano konkurencję kata kobudo, w której dominowali uczniowie shihana Piotrkowicza.
Mistrzem Polski w kobudo został Jakub Piotrkowicz 3. dan, srebrny medal zdobył Janusz Kosik 2. dan, a brązowy Wera Cąkała 9. kyu.
W kategorii seniorów startował także z WCK Łukasz Pijarczyk 1. dan, niestety tym razem bez sukcesu. Udany start zaliczył za to w juniorach Łukasz Gawryluk 5. kyu, zwyciężając swoją pierwszą walkę i przegrywając w wyrównanym pojedynku w drugiej rundzie ze zwycięzcą kategorii.
W Mistrzostwach Polski sędziowali: shihan Tomasz Piotrkowicz 7. dan i Anna Trawińska 2. dan.
Poniżej kilka zdjęć z Mistrzostw.

mistrzowie Polski w kobudo

Mistrzowie Polski w kobudo z Warszawskiego Centrum Karate. Stoją od lewej: Wera Cąkała, Jakub Piotrkowicz, Janusz Kosik.

kumite karate tradycyjne

Mistrz kumite – Michał Piotrkowicz na podium z konkurentami ze stylu Fudokan. Obok podium stoi sędzia główny MP Mariusz Gawlik 4. dan.