Fotorelacja i wyniki Turnieju Mistrzów

Fotorelacja i wyniki Turnieju Mistrzów

turniej mistrzów budo karate kenjutsu kobudo chanbara

Rozegrany 17 maja 2014 r. Europejski Turniej Mistrzów – interdyscyplinarne zawody i pokazy różnych sztuk walki, przeprowadzone na hali OSiR “Koło”przy współpracy władz sportowych dzielnicy Wola i pomocy firmy “Komatsu Poland” zorganizowały dwa stowarzyszenia: Europejskie Stowarzyszenie Budo oraz Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji “Wola”. Zgromadziły one 128 zawodników i zawodniczek z 10 klubów japońskich sztuk walki. Poza tym swoje pokazy przeprowadziły sekcje działające w OSiR Wola: sekcja boksu dla młodzieży i sekcja judo dla dzieci (obie z klubu Rickard), Szkoła Samurajów (pokaz tameshigiri – cięć mieczem samurajskim shihana battodo Tomasz Piotrkowicza) oraz sam gość honorowy Turnieju kancho Takemasa Okuyama 9. dan, który pokazał obrony przed dwoma przeciwnikami w sylu karate i jujitsu – asystowali mu instruktor, mistrz świata karate Michał Piotrkowicz i sensei Krzysztof Barczak (obaj z Centrum MMA Warszawa).

Najwięcej zawodników wystawiło oczywiście Warszawskie Centrum Karate, które gościło mistrza Okuyama i zorganizowało z nim seminaria karate i jujitsu w Warszawie. Oni też zdobyli najwięcej medali; bądź co bądź mają nauczyciela karate z najwyższym stopniem nadanym przez Japończyków w Polsce. Zawody odbyły się w miłej, przyjaznej atmosferze z udziałem sędziów z różnych klubów i sztuk walki, bez  niepotrzebnego współzawodnictwa klubowego czy stylowego. Dość powiedzieć, że w konkurencjach karate startowali zawodnicy z karate Shotokan, Gosoku-ryu, Fudokan,  karate tradycyjnego, tangsoondo i jujitsu MMA. Dzięki stosowaniu kasków ochronnych i formuły “save contact karate”, opracowanej przez hanshi T. Piotrkowicza obyło się bez kontuzji, pomimo dużej żywiołowości niektórych zawodniczek i zawodników.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

C1 kodachi (hanbo) maluchów:

1. Nikodem Nowakowski

2. Bruno Aleksandrowicz – Gouveia

3. Gaweł Faber, Ernest Ślązak, Piotr Skiba, Jakub Chełmicki, Jakub Kruczkowski, Mikołaj Gago, Mateusz Rędziński, Tomasz Zakrzewski.

C2A kodachi dzieci młodszych:

1. Jan Zubrzycki

2. Zuzia Masiarz

3. Kuba Lenarczyk, Jakub Zawada, Michał Smoliński, Julian Korczyński.

C2B kodachi dzieci młodszych:

1. Bartosz Sęk

2. Melis Kacar

3. Zuzia Linek, Gustaw Dzwonkowski, Konstanty Łuczak.

C3 kodachi dzieci średnich:

1. Maciej Rodek

2. Miłosz Gabryś

3. Aleksander Manowski, Michał Krzemiński, Weronika Biadon, Dave Nayyar.

C4 kodachi dzieci starszych:

1. Adam Szafrański

2. Szymon Zawiślak

3. Hubert Madej, zuzanna Mucha, Felek Kleyff, Marek Wypijewski.

F1A kata karate dzieci:

1. Michał Bugaj

2. Karol Korzeniowski

3. Roksana Solarek, Filip Zawadzki, Ibragim Titaev, Miłosz Gabryś.

F1B kata karate dzieci:

1. Anita Białecka

2. Maksymilian Ziółkowski

3. Róża Prokopowicz, Wiktoria Kuśmierek, Agnieszka Tylus, Mikołaj Dudka.

K1 kumite dzieci średnich:

1. Alek Bauman

2. Weronika Biadon

3. Maciej Rodek, Filip Zawadzki, Filip Kieszkiewicz, Kuba Stępniak, Janek Masiarz, Kamila Jeromin.

K2 kumite dzieci starszych:

1. Felek Kleyff

2. Krzysztof Krakus

3. Maksymilian Ziółkowski, Ibragim Titaev, Marek Wypijewski, Szymon Zawiślak.

F2 kata karate juniorów:

1. Łukasz Sulejczak

2. Michał Bartuzi

3. Michał Zawadzki, Jan Świtkowski.

F3 kata karate juniorek:

1. Agata Boguska

3. Katarzyna Tylus

3. Paulina Rączka.

K3 kumite juniorów młodszych:

1. Michał Krakus

2. Józef Szafrański

3. Wiktor Michalski.

K4 kumite juniorów starszych:

1. Michał Bartuzi

2. Mateusz Ignaczak.

K5 kumite juniorek:

1. Paulina Król

2. Joanna Koczenasz

3. Alicja Mirowska.

C5-6 kodachi juniorów:

1. Michał Bartuzi

2. Mateusz Ignaczak

3. Staś Droździel, Marek Piętka.

C7 kodachi juniorek:

1. Paulina Król

2. Joanna Koczenasz

3. Alicja Mirowska.

C8 kodachi seniorów i seniorek:

1. Roman Żuchowicz

2. Jarosław Sikorski

3. Sylwia Kosik, Krzysztof Jerzykowski.

CM choken morote:

1. Roman Żuchowicz

2. Michał Polak

3. Piotr Piszczek, Remigiusz Pyffel, Krzysztof Jerzykowski, Wiktoria Czyżowicz.

NITO:

1. Piotr Piszczek

2. Jarosław Sikorski

3. Roman Żuchowicz, Remigiusz Pyffel.

F4-5 kata karate seniorów i seniorek:

1. Jarosław Malik

2. Karol Bugała

3. Maciej Walo, Paweł Linek.

KB kumibo morote:

1. Krzysztof Jerzykowski

2. Krzysztof Barczak

3. Katarzyna Jerzykowska.

TANTO:

1. Michał Piotrkowicz

2. Roman Żuchowicz

3. Karol Bugała, Piotr Piszczek.

KK kata kobudo:

1. Michał Piotrkowicz

2. Krzysztof Barczak

3. Katarzyna Król.

K6-7 kumite seniorów:

1. Michał Piotrkowicz

2. Sebastian Grel

3. Michał Polak, Jacek Kesler.

K8 kumite seniorek:

1. Krystyna Król

2. Weronika Magda

3. Katarzyna Jerzykowska.

FB kata battodo Toyama-ryu:

1. Krzysztof Barczak

2. Paweł Borkowski

3. Jarosław Sikorski.

TAMESHIGIRI:

1. Michał Piotrkowicz

2. Paweł Borkowski

3. Jarosław Sikorski, Sylwia Kosik.

Oto poniżej fotorelacja z Turnieju wykonana przez Andrzeja Łazarza. Zdjęcia nie są w kolejności czasowej, niektóre fotki dzieci są też pod koniec fotorelacji. Aby powiększyć zdjęcie trzeba w nie kliknąć i później kliknąć jeszcze raz  w uśredniony obrazek, żeby go powiększyć: