Karate dla dzieci Warszawa – terminy i miejsca zajęć dla dzieci – Karate klub Warszawa Nauka karate dla dzieci, młodzieży, dorosłych

karate dla dzieci

Dzieci są najważniejszą częścią społeczeństwa, rodziny i … naszego Klubu!
To jego przyszłość!

Karate dla dzieci – trening na Saskiej Kępie w czasie pandemii koronawirusa, czerwiec 2020 r.

REGULARNE TRENINGI I ZAPISY NA NICH ROZPOCZYNAMY OD PONIEDZIALKU, 13 WRZEŚNIA 2021 r. 

Którą grupę wybrać dla dziecka?

Zajęcia w grupach „karate dla dzieci” przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat. Poniżej znajdziecie Państwo więcej informacji o ich programie oraz szczegóły wszystkich pięciu naszych lokalizacji. Rodziców, chcących ćwiczyć razem z dziećmi zapraszamy do udziału w treningach grup karate dla młodzieży i dorosłych. Dołączyć do tych grup mogą również dzieci bez rodziców, w wieku minimum 9-10 lat. Dzieci, które ćwiczyły poprzednio w grupie dziecięcej przechodzą “płynnie” do grup karate po osiągnięciu odpowiedniego wieku i zdobyciu pasa pomarańczowego w karate.

trening karate dla dzieci mokotów

Trening karate dla dzieci, nakręcony przez TVP1 na świeżym powietrzu z mistrzem świata, shihanem Michałem Piotrkowiczem – Mokotów wrzesień 2011.

 

Charakterystyka grup karate dla dzieci

Sport olimpijski

Karate jest nowym sportem olimpijskim. Po raz pierwszy zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Kto wie, może któryś z naszych małych adeptów karate będzie w przyszłości reprezentował Polskę na kolejnej olimpiadzie? Wymaga to opanowania dobrych podstaw w uprawianej dyscyplinie sportowej – to możemy zagwarantować i wytrwałości w uprawianiu tej dyscypliny – tu liczymy na samych zawodników oraz ich rodziców i przyjaciół.

Jak przebiegają treningi?

Uczymy dzieci skutecznej walki wręcz, która wszechstronnie rozwija ciało i psychikę. Od początku stosujemy specjalne napięstniki i kaski, chroniące twarz. Dzięki temu nauka realnej samoobrony jest w pełni bezpieczna. Treningi, oprócz karate składają się też z dużej ilości ćwiczeń ogólnorozwojowych, japońskiej gimnastyki taiso oraz bardzo dynamicznej i atrakcyjnej walki miękką bronią „chanbara” (czytaj “czanbara”).

Rozwój fizyczny

Ćwiczenia gimnastyczne i trening technik karate dotyczą w równej mierze obu stron ciała, co wspiera ogólny harmonijny rozwój, koryguje wady postawy i asymetryczność budowy ciała. Prawidłowy trening karate pod okiem wykwalifikowanego instruktora rozwija wszystkie cechy motoryczne: siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość, a szczególnie poprawia koordynację ruchową – tak potrzebną najmłodszym.

Rozwój emocjonalny

Wielkim atutem treningu karate jest nauka skupienia, opanowania, koncentracji uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Zwycięskie wychodzenie z różnych prób (np. egzaminów), systematyczna praca nad samym sobą i wyciąganie wniosków z drobnych niepowodzeń, stanowią ogromną wartość oraz bodziec do rozwoju wewnętrznego.

Rozwój społeczny

Ćwiczący zaczyna dostrzegać swoje mocne strony, zyskuje wyższą samoocenę i wzmacnia swoją wiarę w sukces. Trening pozwala na odreagowanie napięć życia codziennego, daje uspokojenie, zadowolenie i pozbawia młodych ludzi agresji. Zdając egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe, biorąc udział w zgrupowaniach, seminariach czy zawodach karate, młody adept tej dyscypliny obserwuje swój rozwój na tle innych. Trening w grupie uczy poprawnych zachowań społecznych, pozwala znaleźć nowych przyjaciół, nowe wzory do naśladowania.

Edukacja

Dzieci poznają elementy egzotycznej dla nas kultury Dalekiego Wschodu, uczą się podstaw języka japońskiego (przed każdym treningiem młodzi karateka składają po japońsku przysięgę Dojo – Klubu). Wśród ćwiczących dzieci w Warszawskim Centrum Karate znajdują się także dzieci obcokrajowców (nawet Japończyków) – nawiązywanie z nimi kontaktów, a niekiedy i przyjaźni zachęca do poznawania ludzi innych kultur, nauki tolerancji i obycia we współczesnym świecie. Zdarza się, że trener zwraca się podczas treningów do obcokrajowców w innym jezyku, najczęściej angielskim.

Obserwacja progresji rozwoju dziecka, jego postępów w walce z trudnościami (np. niskiej sprawności ogólnej czy samooceny) daje wielką satysfakcję rodzicom i trenerom.

Kadra trenerska

Program zajęć opracował mgr Tomasz Piotrkowicz, HANSHI 9. dan karate, jeden z prekursorów karate w Polsce, autor wielu książek o samoobronie i japońskich sztukach walki. Mistrz nie tylko firmuje swoją osobą nasz Klub, ale i prowadzi osobiście większość zajęć w ciągu roku. Dzięki temu zarówno początkujące dzieci, jak i zaawansowani zawodnicy mogą osobiście ćwiczyć pod kierunkiem posiadacza jednego z najwyższych w Europie stopni mistrzowskich, prekursora karate w Polsce.  Zajęcia prowadzą wraz z nim wykwalifikowani instruktorzy będący jednocześnie wychowankami mistrza, którzy od lat pomagają mu i nadal kształcą się pod jego okiem.

W Centrum ćwiczą dzieci i ich rodzice. Wychowaliśmy wielu mistrzów karate, którzy odnieśli sukcesy w życiu osobistym i zawodowym i są obecnie znanymi aktorami, naukowcami, prawnikami czy politykami. Albo po prostu zwykłymi, pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. To największy sukces Warszawskiego Centrum Karate!

gdzie i kiedy?

Karate dla dzieci
MOKOTÓW 

Terminy
WTORKI i CZWARTKI 17.30 – 18.30

Lokalizacja
 Szkoła Podstawowa Nr 157
ul. Kazimierzowska 16
róg Wiktorskiej
blisko stacji metra “Racławicka”

Karate dla dzieci
PRAGA POŁUDNIE
SASKA KĘPA

Terminy
WTORKI i CZWARTKI
 17.30 – 18.30
Lokalizacja
Zespół Szkół Nr 84
ul. Zwycięzców 44
róg Międzynarodowej
przy Trasie Łazienkowskiej
Obiekt wynajmowany przez Europejskie Stowarzyszenie Budo.

Karate dla dzieci
URSYNÓW

Terminy
PONIEDZIAŁKI i ŚRODY
17.30 – 18.30

Lokalizacja
Gimnazjum Nr 92
ul. Koncertowa 4
treningi na forum
wejście do szkoły za budynkiem Bartoka 8
blisko stacji metra “Ursynów”

Karate dla dzieci
ŻOLIBORZ

DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO TJ. DO CZERWCA 2022 R. ZAJĘCIA I ZAPISY NA ŻOLIBORZU SĄ WSTRZYMANE

Terminy
PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI
17.15 – 18.15

Lokalizacja
Szkoła Podstawowa Nr 392
Al. Wojska Polskiego 1a

niedaleko Placu Inwalidów
blisko stacji metra “Plac Wilsona”
Obiekt wynajmowany przez Europejskie Stowarzyszenie Budo.

 

Mali Samuraje zapisy od 16 września 2019

Fot. Mali Samuraje – we wszystkich grupach karate dla dzieci uczymy podstaw szermierki samurajskiej miękką bronią. To bardzo dynamiczna, bezpieczna i fajna zabawa.

pokaz karate dzieci Praga

Pokaz karate i turniej walki miękką bronią dla dzieci
Tesco – Centrum Handlowe Gocław wrzesień 2012.