Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE

Medale na Mistrzostwach Świata

mistrzowie świata karateFot. Multimedalistka Mistrzostw Świata Karate Wera Cąkała i Michał Piotrkowicz.

Na odbywających się w dn. 28.11 – 1.12.2013 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu Mistrzostwach Świata Karate Shotokan Fudokan dwoje zawodników Warszawskiego Centrum Karate oraz jeden ze Szkoły Samurajów zdobyli cztery medale!

Michał Piotrkowicz 4. dan karate został mistrzem świata w kata kobudo (formy z bronią).  Niestety, w walkach, na skutek dyskusyjnych decyzji sędziowskich, stracił szanse na medal. Szczególnie bolesna i niesprawiedliwa była przegrana polskiej drużyny w kumite tradycyjnym drużynowym, gdzie po wygranych w znakomitym stylu pojedynkach z Rosjanami przez Michała Piotrkowicza (WCK) i Pawła Pinisa (Budokan Wrocław) oraz orzeczeniu o niezdolności do walki trzeciego zawodnika na skutek faulu przeciwnika z Rosji – sędziowie uwzględnili protest Rosjan i … ogłosili ich zwycięzcami.

Wera Cąkała 4. kyu karate w doborowym towarzystwie zawodniczek z Polskiej Federacji Karate Sportowego zdobyła drużynowo tytuł mistrza świata w kumite seniorek do 60 kg, a w indywidualnym kumite brązowy medal.

Krzysztof Barczak 1. dan jiu-jitsu i 1. dan battodo, trenujący na co dzień w Szkole Samurajów i Centrum MMA Warszawa  wywalczył brązowy medal w kata kobudo.

Również srebrny medalista kata kobudo – instruktor karate Fudokan Maciej Walo jest uczniem shihana Tomasza Piotrkowicza w sekcji kobudo.

mistrzostwa świata kobudoFot. Podium konkurencji kata kobudo na Mistrzostwach Świata w Wałczu.

Shihan Piotrkowicz podczas Mistrzostw zademonstrował swój kunszt w budo (japońskich sztukach walki), dając pokaz karate, kobudo i tameshigiri (cięć mieczem samurajskim). Na zdjęciu poniżej stoją od lewej: shihan Tomasz Piotrkowicz 7. dan karate, 7. dan battodo, 6. dan bojutsu, prezydent federacji budo AJJIF Global o-sensei Alexey Kunin 10. dan jiu-jitsu,  prezydent federacji karate WTFSKF Ionel Bara 8. dan.