Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE, WYDARZENIA

Sukces polskich szermierzy spochan

Na rozegranych 4-5 maja 2019 r. XI Mistrzostwach Europy Spochan  w Mińsku, na Białorusi reprezentacja szermierzy z Polski wywalczyła drugie miejsce drużynowo. Jesteśmy wicemistrzami Europy!

W drużynie walczyli: Michał Piotrkowicz 5. dan spochan, 5. dan karate, 5. dan battodo, Krzysztof Jerzykowski 3. dan spochan, 3. dan battodo oraz Piotr Piszczek 3. dan spochan.

Polska drużyna szermierki samurajskiej na ME 2019

Shihan Michał Piotrkowicz zdobył indywidualnie złoty medal w choken free seniorów (posiadaczy stopni dan), a Krzysztof Jerzykowski wywalczył nie tylko złoto w kategorii tate ken , ale i tytuł Grand Championa w weteranach! Musiał pokonać wszystkich zwycięzców innych konkurencji, w tym walczącego dwoma mieczami (nito) oraz zwycięzcę konkutencji tate choken – walczącego tarczą i długim mieczem (a sam walczył krótkim).

Mamy dwóch indywidualnych Mistrzów Europy w spochan oraz srebro drużynowo!

To wielki sukces Spochan Polska i Michała Piotrkowicza – zawodnika i trenera Kadry Polski!

Mińsk 5 maja 2019 r. Polscy mistrzowie z mistrzami japońskimi. Stoją od lewej: Krzysztof Jerzykowski, Stanisław Droździel, Kenichi Tanabe – syn twórcy spochan, Piotr Piszczek, Michał Piotrkowicz, Tetsundo Tanabe – twórca spochan, Dominik Mieszkowski, Małgorzata Szczepańska, mistrz battodo Yoji Yamanaka. Na zdjęciu zabrakło Sebastiana Długołęckiego, który jest na fotce powyżej z flagą Polski.