Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE, WYDARZENIA

Złoto dla polskich szermierzy – samurajów

W niedzielę, ostatni dzień października 2021 r. w Pradze Czeskiej rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Spochan Czech.

Sześcioosobowa Reprezentacja Polski Spochan odniosła bardzo duży sukces na tym Turnieju, zdobywając osiem złotych medali (nie licząc srebrnych i brązowych).

Shihan Michał Piotrkowicz, kapitan Spochan Polska i trener w Warszawskim Centrum Karate wywalczył tytuł Grand Champion i zdobył 4 złote medale w konkurencjach: choken free (walka długim mieczem trzymanym dowolnie, najczęściej jedną ręką), choken morote (walka długim mieczem trzymanym oburącz), nito (walka dwoma mieczami) i tate choken (pojedynek z tarczą i krótkim mieczem). Pozostali Reprezentanci: Krzysztof Jerzykowski, Justyna Cholewiak, Katarzyna Jerzykowska  (córka Krzysztofa) i Łukasz Pomocnik wywalczyli łącznie 4 złote medale, 7 srebrnych i 4 brązowe. Najmniejszy sukces odniósł Jakub Nantal, który wywalczył dwa czwarte miejsca – tak wysokie, a jednocześnie najbardziej niewdzięczne lokaty dla sportowca.

To wielki sukces naszych szermierzy, którzy konkurowali nie tylko z najlepszymi zawodnikami Republiki Czeskiej, ale również z szermierzami ze Słowacji i Grecji.

Poniżej kilka zdjęć z walk szermierczych shihana Michała podczas Otwartych Mistrzostw Czech.